Światło spolaryzowane i koloroterapia

2019-02-20

Terapia światłem spolaryzowanym

Pierwsze wzmianki o świadomym użyciu światła do celów leczniczych pochodzą ze starożytnego Egiptu z 3 tysiąclecia pne, światłem leczono w również w Chinach w XV w pne oraz w starożytnej Grecji i Rzymie. Prawdziwy rozwój leczenia światłem miał miejsce w latach 80-tych ubiegłego wieku, kiedy źródłem światła stała się żarówka halogenowa. Dzięki temu powstały lecznicze lampy dostępne dla zwykłych ludzi.

Światło lampy MediLight jest liniowo spolaryzowane, co oznacza, że fale świetlne emitowane z lampy poruszają się w płaszczyznach równoległych, a stopień polaryzacji wynosi ponad 99%. Spolaryzowane światło jest polichromatyczne, tzn. zawiera szeroki zakres długości fal (zawiera więcej kolorów) oraz nie emituje szkodliwych dla skóry promieni ultrafioletowych.

 

Światło spolaryzowane wpływa przy naświetlaniu na ludzkie komórki powodując efekt:

- biostymualacji:  wpływa pozytywnie na skórę, stymulując mechanizmy mikrokomórkowe i biomolekularne co prowadzi do poprawy procesów biologicznych związanych z działalnością komórek.

- witalizujący: wzbudza i wspomaga przebiegające w ciele procesy odnowy i regeneracji oraz wspiera procesy systemu odpornościowego organizmu.

- regenerujący: zwiększa naturalne zdolności regeneracyjne organizmu i pomaga przywrócić jego funkcje samoleczenia.


Dzięki temu światło spolaryzowane ma szeroki zakres zastosowań:

- gojenie ran i regeneracja tkanek – gojenie pooperacyjne, blizny, oparzenia, odleżyny, żylaki

- fizjoterapia i rehabilitacja– zmniejsza obrzęki, przyspiesza proces regeneracji, łagodzi napięcie mięśni

- reumatologia – łagodzi ból, zmniejsza sztywność stawów, ból i zmęczenie nóg, łagodzi reumatyzm

- dermatologia – przy trądziku, egzemie, krwiakach, cellulicie, zmarszczkach, opryszczce

- kosmetyka – odmładza i odświeża skórę, poprawia koloryt, strukturę i elastyczność skóry, usuwa przebarwienia i pigmentowe plamy

 

Wpływ światła spolaryzowanego można zwiększyć poprzez zastosowanie KOLOROTERAPII. Połączenie tych dwóch metod pozwala osiągnąć efekt znacznie szybciej ponieważ wybierając odpowiedni filtr przy naświetlaniu stymulujemy od wewnątrz procesy samoleczenia organizmu.

Filtr czerwony sprawia, że fale świetlne przenikają w głąb organizmu, przyspieszając ruch krwi i limfy, dzięki czemu w tkankach szybciej przebiegają procesy utleniania. To likwiduje wysięki, stany zapalne i rozluźnienie zrostów pourazowych. Naświetlanie czerwonym światłem wspomaga osłabioną lub nieprawidłową pracę naszych gruczołów płciowych.  Ponadto naświetlania łagodzą infekcje dróg oddechowych i objawy przeziębienia. Są pomocne przy bólach reumatycznych i anemii.

Filtr pomarańczowy pobudza energię życiową, ożywia i regeneruje organizm. Naświetlania likwidują skurcze mięśni, wspomagają trawienie i leczenie reumatyzmu
Zastosowanie filtra żółtego  działa kojąco na osoby nadpobudliwe. Korzystnie wpływa na system nerwowy i poprawia nastrój. Naświetlania pomagają w leczeniu alergii, niektórych chorób skóry, cukrzycy, dolegliwości żołądka, wątroby oraz zapalenia spojówek.

Światło zielone przywraca równowagę psychiczną, odpręża, uspokaja. Naświetlania ułatwiają leczenie dolegliwości sercowych, grypy, bólów głowy. Mogą likwidować napięcie psychiczne.

Filtr niebieski służy do zmniejszania stanów zapalnych, dolegliwości przeciążonych mięśni, a także łagodzi świąd. W dermatologii stosuje się niebieskie lampy do leczenia trądziku i łuszczycy.

Kolor fioletowy koi nerwy, odpręża i uśmierza ból. Naświetlania wspomagają terapie odwykowe i leczenie nerwic.

 

Współpracujemy z: