lampy antydepresyjne

Okulary do światłoterapii - LUMINETTE 3

Dostępność: produkt dostępny

LUMINETTE 3® to lekkie okulary do światłoterapii wyposażone w unikalny system optyczny, oparty na belgijskich badaniach naukowych. To już trzecia, jeszcze bardziej udoskonalona wersja! 
Okulary Luminette dostarczają światło bez ograniczeń związanych z tradycyjnymi lampami do światłoterapii, a ich skuteczność działania jest dokładnie taka sama, co potwierdziły badania.

1 045,00 zł

(w tym 23% VAT)

Cechy okularów Luminette 3:
- pomniejszone wymiary i waga tylko 51 gramów
- nowy akumulator litowo-jonowy pozwala na 10 sesji użytkowania przy jednym ładowaniu
- wskaźnik trzech poziomów intensywności: 500, 1000 lub 1500 luxów ułatwia użytkowanie
- współpraca z aplikacją na telefon (aplikacja do ściągnięcia AppStore i Google Play

Luminette pozostają w stałej odległości od siatkówki, bez względu na Twoje ruchy, bez pogarszania widoczności oraz bez efektu oślepiania: nie musisz przerywać swoich czynności (czytania, gotowania, pracy biurowej, prac domowych...) podczas ich używania! 
Możesz nosić je także razem ze zwykłymi okularami korekcyjnymi, bo Luminette są do tego bardzo sprytnie zaprojektowane. 

Skuteczność lampy do światłoterapii zależy od regularności jej stosowania. W praktyce czasem trudno siedzieć przy lampie do światłoterapii przez 30-60 minut dziennie. Przy tej samej skuteczności możemy używać przenośnych Luminette, które ustawiamy według własnych preferencji na 45, 30 lub 20 minut działania. 

Luminette emitują białe światło wzmocnionone światłem niebieskim o zakresie 468 nm. Przy stosowaniu Luminette strumień światła dostaje się do oczu w naturalny sposób, tak jak światło słoneczne, i dociera do dolnych partii siatkówki, obszaru szczególnie bogatego w fotoreceptory. 

Okulary do światłoterapii

ZASTOSOWANIE

- Przygnębienie, gorszy nastrój i smutek związany z brakiem światła słonecznego w okresie jesienno-zimowym. Depresja sezonowa, jesienna depresja, chandra.  

- Przewlekłe zmęczenie, niechęć do aktywności, senność, brak energii i napędu do działania

- Zaburzenia rytmu dobowego, problemy ze snem, zbyt wczesnym lub zbyt późnym wstawaniem

- Zespół nagłej zmiany strefy czasowej (jetlag)

- Praca w godzinach nocnych, praca zmianowa

 

JAK STOSOWAĆ LUMINETTE?

Urządzenie jest najlepiej stosować codziennie w okresie jesienno-zimowym lub według indywidualnych potrzeb przez cały rok. Sesja powinna trwać od 20 do 45 minut w zalezności od wybranej intensywności światła. Do wyboru są trzy poziomy natężenia światła - 500, 1000 i 1500 luksów*. Przy najwyższym natężeniu czas sesji jest najkrótszy.

*Skuteczne lampy do światłoterapii mają natężenie 10 000 luksów, jednak w przypadku Luminette źródło światła jest znacznie bliżej oka, więc natężenie jest może być niższe przy zachowaniu tej samej skuteczności. 

PO JAKIM CZASIE WIDOCZNE SĄ EFEKTY?

Efekt "pobudzenia" przy używaniu Luminette jest praktycznie natychmiastowy. Po kilku dniach poczujesz przypływ pozytywnej energii i dobrego humoru. Jeśli korzystasz z Luminette, aby zwalczyć jet-lag, wyniki będą widoczne od razu. Jeśli używasz Luminette, aby skorygować zaburzenia faz snu, wyniki będą widoczne po 4 do 7 dni. 
W przypadku pogłębionych stanów związanych z depresją sezonową efekty mogą być zauważalne dopiero po 10-14 dniach stosowania. 

BEZPIECZEŃSTWO

Widmo wykorzystywane przez Luminette jest wolne od promieni UV i światła podczerwonego.   

PRZECIWWSKAZANIA

W przypadku chorób oczu (jaskry, zapalenia siatkówki lub retinopatii, zwyrodnienia plamki żółtej) zalecamy konsultację z okulistą przed rozpoczęciem używania Luminette. Światłoterapia może być mniej skuteczna w przypadku zaćmy. 

Zawsze w przypadku jakichkolwiek wątpliwości zalecamy konsultację z lekarzem. 

 

ZESTAW ZAWIERA: 

- Okulary Luminette 3 ®

- Sztywne, wygodne etui do przechowywania

- Ładowarka microUSB (możliwość podłączenia zarówno do komputera jak i do gniazdka elektrycznego)

- Instrukcja obsługi w języku polskim
 

GWARANCJA 2 LATA 
Zaprojektowano i wyprodukowano w Belgii

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Lampa antydepresyjna - Rondo LED 400

999,00 zł
(w tym 8% VAT)
Współpracujemy z: