lampy antydepresyjne

Lampa antydepresyjna - ORIGO

Dostępność: produkt dostępny

Natężenie oświetlenia (dookólnie):
2 500 lx w odległości 66 cm
10 000 lx w odległości 33 cm 

1 490,00 zł

(w tym 8% VAT)

Przyjazny styl fińskiego wzornictwa

Origo została zaprojektowana przez jednego z najbardziej znanych fińskich projektantów Eero Aarnio. Jego przyjazny styl jest widoczny w ciepłych i zaokrąglonych kształtach. 
Obudowa lampy wykonana jest z wytrzymałego tworzywa sztucznego, dookólnie i wydajnie rozpraszającego światło. W górnej części jest otwór, będący estetycznym uchwytem, który umożliwia łatwe i wygodne jej przemieszczanie. Lampa wyposażona jest w regulator natężenia oświetlenia umiejscowiony przy podstawie. Origo może być używana nie tylko do światłoterapii, ale także jako zwykła lampa pokojowa. Po zakończeniu sesji można przyciemnić światło regulatorem i używać lampy jako normalnego źródła światła. Wyłącznik lampy umiejscowiony jest w przewodzie zasilającym.

Natężenie oświetlenia (dookólnie):
2 500 lx w odległości 66 cm
10 000 lx w odległości 33 cm 

Uwaga: dla efektywnej sesji terapii jasnym światłem wymagane jest aby oczy wystawione były na natężenie oświetlenia wynoszące co najmniej 2 500 lx przez 30-60min dziennie. Nie ma potrzeby patrzenia wprost na lampę, wystarczy aby światło docierało do oczu - można w tym czasie czytać, pracować przy komputerze czy oglądać telewizję.

 

Lampy antydepresyjne INNOLUX mogą być używane jako zwykłe lampy domowe

Skandynawski, minimalistyczny design lamp INNOLUX sprawia, że ich dobroczynne dla zdrowia efekty mogą być z powodzeniem łączone z walorami praktycznymi. 
W modelach lamp wyposażonych w regulatory natężenia światła wystarczy ustawić preferowaną jasność, aby przyjemnie rozświetlić pokój lub wręcz ustawić jedynie bardzo lekkie, nastrojowe oświetlenie. Światła nie da się “przedawkować” - niektórzy mogą czasem jedynie odczuć pewne znużenie lub chwilową nadwrażliwość oczu, wtedy należy wyłączyć lub zmniejszyć jasność lampy. 

W ciemnych miesiącach jesienno-zimowych już samo rozświetlenie pomieszczeń jasnym światłem lamp Innolux przynosi efekt poprawy nastroju, jednak aby lampa spełniała swoje funkcje medyczne należy znajdować się przez w zasięgu dystansu terapeutycznego i ustawić lampę na maksymalnej jasności. 

Dane techniczne:

Pobór mocy110 W 
Moc świetlówek2x55W 
Zasilanie220-240 V (50 Hz) 
Sposób zasilania świetlówekpoprzez elektroniczną przetwornicę wysokiej częstotliwości 
ŚwietlówkiOsram Dulux L 55W/840, 2 szt. 
Temperatura barwowa światła4000 K (białe, zbliżone do naturalnego) 
Współczynnik sprawności świetlnej0,5 
Strumień świetlny4800 lm 
Stopień ochronyIP20 
Rozmiaryśrednica 240, wysokość 800 mm 
Waga2,0 kg 
Kolorbiały 
Lampa wyposażona jest w regulator natężenia oświetlenia

 

Wyrób medyczny - certyfikat Det Norske Veritas CE 0434, (VAT 8%)
Producent: Innojok Oy, Finlandia
Gwarancja: na lampę 2 lata, na świetlówki 1 rok 

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Współpracujemy z: